![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
ÖVRIGT / Speglar / Spegel 13899057
*
nr 1389 9057
Spegel
Gustaviansk stil, 58x44 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 5 april 2021
kl 20:44:39
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/4 20:24:56
1
300 kr
5/4 20:30:42
2
350 kr
5/4 20:34:48
1
400 kr
5/4 20:38:26
2
Vinnande bud
5/4 20:39:39
1
500 kr
5/4 20:39:39
2
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15
-
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1389 9057
Spegel
Gustaviansk stil, 58x44 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 5 april 2021 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
5/4 20:24:56 | 1 | 300 kr |
5/4 20:30:42 | 2 | 350 kr |
5/4 20:34:48 | 1 | 400 kr |
5/4 20:38:26 | 2 | Vinnande bud |
5/4 20:39:39 | 1 | 500 kr |
5/4 20:39:39 | 2 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Den Gustavianska stilen
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Svensk nyklassicism som fått sitt namn efter Gustav III då stilen i huvudsak inföll under hans regeringstid 1771-1792.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
![bakg](/images/module/fadebakg.jpg)
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: gustaviansk stil gustavianska gustavianskt spegel speglar
-
6070 Fotoramar
+ spegel, 5 delar, omkring 1900-tal, glas och mäss..//
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:15 -
6145 Spegel
Empire, 49x29 cm
Auktionen avslutas
om två veckor
1 juli kl 19:53